Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Telge SIBK
Innebandy
Pojkar 03

Matcher
SEPTEMBER 2018
 
01
08:00
lör
08:00    
Storvreten Sporthall
Linköpings IBK P03 - Telge SIBK P031  -  2  
01
15:30
lör
15:30    
Storvreten Sporthall
Telge SIBK P03 - Bele Barkarby IF P032  -  2  
01
21:30
lör
21:30    
Storvreten Sporthall
Telge SIBK P03 - Huddinge IBS P030  -  3  
02
11:45
sön
11:45    
Botkyrkahallen
Nykvarns IF P03 - Telge SIBK P034  -  1  
 
09
10:30
sön
10:30    
Västergård Arena
Telge SIBK P03 - Farsta IBK P0313  -  2  
09
14:00
sön
14:00    
Västergård Arena
Telge SIBK P03 - Nacka Wallenstam IBK P038  -  0  
 
15
12:15
lör
12:15    
Arena Satelliten
Töjnan IBK P03/04 - Telge SIBK P032  -  7  
15
18:15
lör
18:15    
Arena Satelliten
Telge SIBK P03 - Åkersberga IBF P032  -  1  
15
20:30
lör
20:30    
Arena Satelliten
Telge SIBK P03 - Nacka Wallenstam IBK P037  -  0  
16
10:45
sön
10:45    
Arena Satelliten
Telge SIBK P03 - Huddinge IBS P039  -  1  
16
16:00
sön
16:00    
Arena Satelliten
Telge SIBK P03 - Åkersberga IBF P032  -  1  
16
19:00
sön
19:00    
Arena Satelliten
Bele Barkarby IF P02/03 - Telge SIBK P032  -  1  
 
21
17:45
fre
17:45    
Rosvalla B
 
Ledberg IBF P03/04 - Telge SIBK P031  -  5  
21
20:45
fre
20:45    
Rosvalla A
Telge SIBK P03 - Hässelby SK P033  -  2  
22
14:45
lör
14:45    
Rosvalla B
Telge SIBK P03 - Örebro SK P031  -  0  
23
13:00
sön
13:00    
Multihallen
Örebro SK P03 - Telge SIBK P033  -  1  
 
30
12:30
sön
12:30    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Torshälla IBK P023  -  2  
OKTOBER 2018
 
06
09:15
lör
09:15    
Rosvalla B
Onyx IBS P04 - Telge SIBK P03/047  -  3  
06
11:00
lör
11:00    
Nyköpings Sporthall
FBC Nyköping P02 - Telge SIBK P03/041  -  4  
07
16:00
sön
16:00    
Västergård Arena
Telge SIBK P03 - Strängnäs IBK P033  -  2  
 
12
19:00
fre
19:00    
Duveholmshallen A
Katrineholms IBF P03/04 - Telge SIBK P033  -  7  
13
15:30
lör
15:30    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Torshälla IBK P035  -  2  
14
11:30
sön
11:30    
Västergård Arena
Telge SIBK USM - Farsta IBK USM5  -  3  
14
13:00
sön
13:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Flens IBF P01/034  -  2  
14
15:30
sön
15:30    
Frejahallen
IFK Gnesta P03/04 - Telge SIBK P03/041  -  9  
 
20
12:00
lör
12:00    
Västergård Arena
Telge SIBK USM - Linköpings IBK USM4  -  7  
20
19:00
lör
19:00    
Västergård Arena
 
Ledbergs IF USM - Telge SIBK USM8  -  2  
 
26
19:00
fre
19:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Flens IBF P01/027  -  2  
26
19:00
fre
19:00    
Hedebyhallen
Trosa Edanö IBK P03/04 - Telge SIBK P03/047  -  4  
27
09:00
lör
09:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Onyx IBS P046  -  6  
28
12:00
sön
12:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03/04 - Onyx IBS P043  -  1  
28
15:00
sön
15:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P02/03 - Onyx IBS P02/032  -  3  
28
19:00
sön
19:00    
Björkestahallen
Nykvarns IF P03 - Telge SIBK P0311  -  2  
NOVEMBER 2018
 
10
10:00
lör
10:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Strängnäs IBK P034  -  5  
11
12:45
sön
12:45    
Skjulstahallen A
Torshälla IBK P02 - Telge SIBK P033  -  5  
 
17
19:30
lör
19:30    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Nykvarns IF P022  -  5  
18
10:00
sön
10:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03/04 - Nykvarns IF P044  -  2  
18
14:00
sön
14:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03/04 - Nykvarns IF P046  -  1  
18
16:30
sön
16:30    
Hedebyhallen
Trosa Edanö IBK P02/03 - Telge SIBK P02/035  -  3  
 
23
19:00
fre
19:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Flens IBF P01/036  -  6  
24
10:00
lör
10:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03/04 - Katrineholms IBF P03/041  -  6  
25
14:00
sön
14:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Visby IBK P032  -  0  
DECEMBER 2018
 
01
09:00
lör
09:00    
Wasa Sporthall
Nykvarns P02 - Telge SIBK P032  -  3  
01
10:30
lör
10:30    
Wasa Sporthall
Telge SIBK P03 - Onyx IBS P021  -  4  
01
12:45
lör
12:45    
Wasa Sporthall
Telge SIBK P03 - Torshälla IBK P024  -  2  
01
15:45
lör
15:45    
Wasa Sporthall
Telge SIBK P02 - Telge SIBK P033  -  2  
 
08
12:30
lör
12:30    
Pershagenhallen
Strängnäs P03 - Telge SIBK P030  -  2  
08
14:45
lör
14:45    
Pershagenhallen
Telge SIBK P03 - IFK Gnesta P037  -  0  
08
17:45
lör
17:45    
Pershagenhallen
Telge SIBK P03 - Trosa Edanö IBK P034  -  2  
09
12:45
sön
12:45    
Pershagenhallen
IFK Mariefred P03 - Telge SIBK P031  -  5  
09
16:30
sön
16:30    
Västergård Arena
Nykvarns IF P03 - Telge SIBK P037  -  2  
 
15
11:00
lör
11:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03/04 - Torshälla IBK P043  -  4  
15
14:00
lör
14:00    
Hammarens IP
IFK Mariefred/ Strängnäs IBK P02 - Telge SIBK P032  -  12
15
16:00
lör
16:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03/04 - Torshälla IBK P046  -  1  
16
12:00
sön
12:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Nykvarns IF P025  -  4  
JANUARI 2019
 
04
12:50
fre
12:50    
MAC3
 
Telge SIBK P03 - SB Vantaa White Devils P03 (FIN)11  -  2  
05
15:50
lör
15:50    
MAC7
 
Tiikurilan Tiikerit P04 (FIN) - Telge SIBK P030  -  4  
05
18:10
lör
18:10    
MAC6
 
FC Munkki Mikko P03 (FIN) - Telge SIBK P031  -  3  
06
09:55
sön
09:55    
MAC 2
 
Telge SIBK P03 - ÅIF/PSS P03 (FIN)7  -  1  
06
12:50
sön
12:50    
MAC 2
 
Telge SIBK P03 - FC Munkki Mikko P03 (FIN)7  -  5  
 
12
11:00
lör
11:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03/04 - IFK Gnesta P03/047  -  2  
13
12:15
sön
12:15    
Hammarvallen
Flens IBF P01 - Telge SIBK P033  -  9  
13
16:30
sön
16:30    
Skjulstahallen A
Torshälla IBK P03 - Telge SIBK P034  -  9  
 
19
10:15
lör
10:15    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - FBC Nyköping P026  -  1  
20
11:45
sön
11:45    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03/04 - Onyx IBS P044  -  2  
 
26
09:30
lör
09:30    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03/04 - Trosa Edanö IBK P03/042  -  3  
26
18:15
lör
18:15    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Torshälla IBK P0210  -  1  
27
15:00
sön
15:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Nykvarns IF P032  -  8  
FEBRUARI 2019
 
02
13:45
lör
13:45    
Ramdalshallen
Onyx IBS P04 - Telge SIBK P03/045  -  6  
02
15:00
lör
15:00    
Ramdalshallen
Onyx IBS P02/03 - Telge SIBK P031  -  8  
03
11:00
sön
11:00    
Rosvalla C
Onyx IBS P04 - Telge SIBK P03/045  -  4  
 
08
18:00
fre
18:00    
Björkestahallen
Nykvarns IF P04 - Telge SIBK P03/048  -  2  
09
17:45
lör
17:45    
Björkestahallen
Nykvarns IF P02 - Telge SIBK P034  -  4  
10
10:00
sön
10:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - Trosa Edanö IBK P01/031  -  1  
10
14:45
sön
14:45    
Björkestahallen
Nykvarns IF P04 - Telge SIBK P03/042  -  4  
 
16
12:30
lör
12:30    
Thomas Arena
Strängnäs IBK P03 - Telge SIBK P030  -  7  
MARS 2019
 
02
11:00
lör
11:00    
Skjulstahallen A
Torshälla IBK P02 - Telge SIBK P034  -  6  
 
08
19:00
fre
19:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03/04 - Katrineholms IBF P02/040  -  5  
09
17:30
lör
17:30    
Björkestahallen
Nykvarns IF P02/03 - Telge SIBK P036  -  3  
10
16:00
sön
16:00    
Skjulstahallen A
Torshälla IBK P04 - Telge SIBK P03/041  -  7  
10
17:30
sön
17:30    
Skjulstahallen A
Torshälla IBK P04 - Telge SIBK P03/044  -  4  
 
17
16:00
sön
16:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P03 - IFK Mariefred/ Strängnäs IBK P02/0313  -  1  
 
22
19:00
fre
19:00    
Västergård Arena A
Telge SIBK P02/03 - Torshälla IBK P027  -  4  
23
14:15
lör
14:15    
Kvarnängshallen
Visby IBK P03 - Telge SIBK P031  -  10
24
17:30
sön
17:30    
Skjulstahallen A
Torshälla IBK P02 - Telge SIBK P02/034  -  5  
 
28
20:00
tor
20:00    
Wasa Sporthall
Telge SIBK P03 - AIK P038  -  5  
APRIL 2019
 
04
19:30
tor
19:30    
Ulriksdalshallen
AIK P03 - Telge SIBK P033  -  3  
 
09
19:30
tis
19:30    
Duveholmshallen A
Katrineholms IBF P02/04 - Telge SIBK P035  -  8  
12
17:50
fre
17:50    
Kärnahallen
 
Telge SIBK P03 - Borensbergs IBC P02/032  -  0  
13
10:30
lör
10:30    
Kärnahallen
Sandviken/Runsten P03/04 - Telge SIBK P034  -  2  
13
16:30
lör
16:30    
Skäggetorpshallen
Telge SIBK P03 - IBK Kungälv P034  -  2  
13
21:30
lör
21:30    
Kärnahallen
Partille IBS P03 - Telge SIBK P033  -  2  
 
27
15:30
lör
15:30    
Aktiviteten A-hall
Telge SIBK P03 - Visby IBK P035  -  2  
27
17:45
lör
17:45    
Aktiviteten A-hall
Lindås IBK P03 - Telge SIBK P030  -  4  
27
21:30
lör
21:30    
Aktiviteten A-hall
 
Ostensjö/Dverg IBK P03 (NOR) - Telge SIBK P030  -  10
28
14:00
sön
14:00    
Ekenhallen
Telge SIBK P03 - Kärra IBK P031  -  3  
28
15:30
sön
15:30    
Ekenhallen
IK Zenith P03 - Telge SIBK P031  -  3  
MAJ 2019
 
03
20:00
fre
20:00    
Ishallen
Telge SIBK P03 - Täby FC P037  -  1  
04
08:45
lör
08:45    
Idre Fjäll A
Sundsvall FBC P03 - Telge SIBK P030  -  3  
04
17:45
lör
17:45    
Idre Fjäll A
Björklinge BK P03 - Telge SIBK P031  -  1  
04
21:30
lör
21:30    
Idre Fjäll A
Telge SIBK P03 - Insjöns IF BK P030  -  3  
05
11:20
sön
11:20    
Jalas Arena
Västerås IB P03 - Telge SIBK P032  -  3  
05
15:00
sön
15:00    
Idre Fjäll A
IBK Göteborg P03 - Telge SIBK P036  -  4  
 
17
17:50
fre
17:50    
Torvalla A
Nacka Wallenstam IBK P03 - Telge SIBK P035  -  11
18
09:40
lör
09:40    
Lyckeby Sporthall
Telge SIBK P03 - Samuelsdals IF P035  -  5  
18
15:30
lör
15:30    
Lyckeby Sporthall
Telge SIBK P03 - FBI Tullinge P033  -  3  
18
20:30
lör
20:30    
Lyckeby Sporthall
Värmdö IF P03 - Telge SIBK P030  -  4  
19
11:20
sön
11:20    
Söderbymalmshallen
Telge SIBK P03 - Täby FC P036  -  2  
19
14:40
sön
14:40    
Söderbymalmshallen
FBI Tullinge P03 - Telge SIBK P032  -  5  
19
17:20
sön
17:20    
Torsvalla A
Samuelsdals IF P03 - Telge SIBK P034  -  0  
 
30
18:50
tor
18:50    
Lugnet C
Telge SIBK P03 - Bele Barkarby IF P03  -      
31
13:00
fre
13:00    
Jalas Arena 1
 
Klaebu IBK P03 (NOR) - Telge SIBK P03  -      
31
22:55
fre
22:55    
Lugnet D
Telge SIBK P03 - IBF Offensiv Lidingö P03  -      
JUNI 2019
 
01
16:20
lör
16:20    
Lugnet A
 
Ledbergs IF P03 - Telge SIBK P03  -      
 
Tack till våra huvudsponsorer:
Våra Guldsponsorer
Vi stödjer Telge SIBK!
Svenska Spel, anslut dig!
 
telge.sibk på Instagram