SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
Herrar H2
Telge SIBK
Herrar
Herrar H2
Herrar H3
Dam Allsvenskan
Juniorer
DJ/JAS
Herr Junior
Pojkar
Pojkar 07/08
Pojkar 09/10
Pojkar 11/12
Pojkar 13
Pojkar 14
Pojkar 15
Pojkar 16
Flickor
Flickor Röd A + B
Flickor Grön
Pojkar/Flickor 18 startar hösten-23
ParaSport
Hammers Svart
Paralag
Målvakter
Domare
Arkiv
Motionslag
Pojkar 11
Pojkar Röd A
Knatteflickor (ej startat)
Motionslag
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Telge SIBK
Herrar
Herrar H2
Herrar H3
Dam Allsvenskan
Juniorer
DJ/JAS
Herr Junior
Pojkar
Pojkar 07/08
Pojkar 09/10
Pojkar 11/12
Pojkar 13
Pojkar 14
Pojkar 15
Pojkar 16
Flickor
Flickor Röd A + B
Flickor Grön
Pojkar/Flickor 18 startar hösten-23
ParaSport
Hammers Svart
Paralag
Målvakter
Domare
Arkiv
Motionslag
Pojkar 11
Pojkar Röd A
Knatteflickor (ej startat)
Motionslag
Telge SIBK
Innebandy
Telge SIBK Herrar Div 2
Hem
Nyheter
Kalender
Truppen
Matcher
Gästbok
Bildgalleri
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Truppen
Matcher
Gästbok
Bildgalleri
Kontakt
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Herrar Division 2
2022/23: Herrar Division 2
2021/22: Herrar Division 2
2021/22: Herrar Slutspel 1A
2021/22: Herrar Slutspel 2
2020/21: Herrar Division 2
SEPTEMBER 2023
30
15:00
lör
15:00
Västergård Arena A
Telge SIBK
- Torshälla IBK U-lag
10 - 4
OKTOBER 2023
06
19:30
fre
19:30
Gnesta Sporthall
IFK Gnesta -
Telge SIBK
4 - 8
14
13:45
lör
13:45
Västergård Arena A
Telge SIBK
- Onyx IBS
5 - 6
21
14:30
lör
14:30
Västergård Arena A
Telge SIBK
- FBC Nyköping U-lag
14 - 3
28
16:00
lör
16:00
Hedebyhallen
Trosa Edanö IBK -
Telge SIBK
5 - 6
NOVEMBER 2023
11
16:45
lör
16:45
Västergård Arena A
Telge SIBK
- Strängnäs IBK U-lag
2 - 8
19
18:00
sön
18:00
Duveholmshallen A
Katrineholms IBF -
Telge SIBK
3 - 6
25
15:00
lör
15:00
Västergård Arena A
Telge SIBK
- Nykvarns IF U-lag
10 - 7
DECEMBER 2023
10
14:30
sön
14:30
Hammarvallen
FM 21 -
Telge SIBK
7 - 15
16
11:00
lör
11:00
Stiga Sports Arena A2
Torshälla IBK U-lag -
Telge SIBK
5 - 10
JANUARI 2024
13
15:00
lör
15:00
Västergård Arena A
Telge SIBK
- IFK Gnesta
4 - 5
20
16:00
lör
16:00
Rosvalla Arena A
Onyx IBS -
Telge SIBK
9 - 3
27
12:00
lör
12:00
Nyköpings Sporthall
FBC Nyköping U-lag -
Telge SIBK
5 - 5
FEBRUARI 2024
03
15:00
lör
15:00
Västergård Arena A
Telge SIBK
- Trosa Edanö IBK
8 - 11
09
19:00
fre
19:00
Thomas Arena
Strängnäs IBK U-lag -
Telge SIBK
10 - 8
17
15:00
lör
15:00
Västergård Arena A
Telge SIBK
- Katrineholms IBF
6 - 2
MARS 2024
02
14:00
lör
14:00
Furuborghallen
Nykvarns IF U-lag -
Telge SIBK
7 - 6
10
15:00
sön
15:00
Västergård Arena A
Telge SIBK
- FM 21
7 - 4
Tack till våra huvudsponsorer:
Vi stödjer Telge SIBK!
Vi stödjer Telge SIBK!
Svenska Spel, anslut dig och hjälp oss!
telge.sibk på Instagram