Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Telge SIBK
Innebandy

Kommande matcher
OKTOBER 2020
 
23
19:30
fre
19:30    
Juniorallsvenskan Herr/HJ, Västergård Arena A
Telge SIBK - Torshälla IBK  -      
24
10:30
lör
10:30    
Flickor 08/09, Västergård Arena A
Telge SIBK - IFK Gnesta  -      
24
12:00
lör
12:00    
Pojkar 07/08, Västergård Arena A
Telge SIBK - Nykvarns IF Svart  -      
24
12:30
lör
12:30    
Juniorallsvenskan Herr/HJ, Sandbyhovshallen
IBF Norrköping HJ - Telge SIBK  -      
24
14:00
lör
14:00    
Dam Allsvenskan, Västergård Arena A
Telge SIBK - Åkersberga IBF  -      
24
16:30
lör
16:30    
Pojkar 04/05, Västergård Arena A
Telge SIBK/ Pershagen SK - Visby IBK   -      
25
09:30
sön
09:30    
Pojkar/Flickor 12, Västergård Arena A
Telge SIBK Vit - Järna SK Röd  -      
25
09:45
sön
09:45    
Flickor 08/09, Ramdalshallen
Onyx IBS - Telge SIBK  -      
25
10:00
sön
10:00    
Flickor 10-12, Vingåkers Sporthall
Listonhill IBK - Telge SIBK  -      
25
11:00
sön
11:00    
Pojkar/Flickor 12, Västergård Arena A
Telge SIBK Vit - Onyx IBS Svart  -      
25
11:15
sön
11:15    
Flickor 10-12, Vingåkers Sporthall
Telge SIBK - Trosa Edanö IBK  -      
25
12:15
sön
12:15    
Flickor 03-07, Thomas Arena
Strängnäs IBK - Telge SIBK  -      
25
12:30
sön
12:30    
Pojkar/Flickor 12, Västergård Arena A
Nykvarns IF Svart - Telge SIBK Vit  -      
25
13:00
sön
13:00    
Flickor 10-12, Vingåkers Sporthall
Vakant plats - Telge SIBK  -      
25
13:30
sön
13:30    
Pojkar 04/05, Wasa Sporthall
Visby IBK - Telge SIBK/ Järna SK  -      
25
14:15
sön
14:15    
Pojkar 07/08, Björkestahallen
Nykvarns IF - Telge SIBK  -      
25
14:30
sön
14:30    
Dam Div 1, Västergård Arena A
Telge SIBK U-lag - Onyx IBS D1  -      
25
15:30
sön
15:30    
Herrar H3, Hedebyhallen
Trosa Edanö IBK -U - Telge SIBK U-lag  -      
25
17:00
sön
17:00    
Herrar H2, Västergård Arena A
Telge SIBK - Katrineholms IBF  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
OKTOBER 2020
 
18
16:30
sön
16:30    
Pojkar 07/08, Västergård Arena A
Telge SIBK - Strängnäs IBK  -      
18
15:00
sön
15:00    
Herrar H3, Stiga Sports Arena A2
IK Standard - Telge SIBK U-lag5  -  6  
18
12:40
sön
12:40    
Pojkar/Flickor 12, Västergård Arena A
Onyx IBS Svart - Telge SIBK Vit  -      
18
12:15
sön
12:15    
Pojkar 09/10, Gnesta Sporthall
Onyx IBS Orange - Telge SIBK  -      
18
11:30
sön
11:30    
Pojkar/Flickor 12, Västergård Arena A
Telge SIBK Vit - Malmköpings IBF/ Flens IBF  -      
18
10:45
sön
10:45    
Pojkar 09/10, Gnesta Sporthall
Telge SIBK - Nykvarns IF Vit  -      
18
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09/10, Gnesta Sporthall
IFK Gnesta - Telge SIBK  -      
18
10:00
sön
10:00    
Pojkar/Flickor 12, Västergård Arena A
Telge SIBK Vit - Torshälla IBK  -      
17
17:45
lör
17:45    
Dam Div 1, Västergård Arena A
Telge SIBK U-lag - Bergs IK6  -  5  
17
15:30
lör
15:30    
Herrar H2, Västergård Arena A
Telge SIBK - Nykvarns IF8  -  4  

  Fler spelade matcher >>
 
Tack till våra huvudsponsorer:
Vi stödjer Telge SIBK!
 
Svenska Spel, anslut dig!
 
telge.sibk på Instagram